Buddhista templom, Thaiföld
Üres sörösüvegekből készült ez a templom és a sörivók méltán érezhetik úgy, nem volt hiábavaló az igyekezetük. A kiürült üvegek nem a szelektív gyűjtőbe kerültek újrahasznosításra. Egymillió darab üveget építettek a templomba, örök emlékeztetőül arra, hogy mennyi szemetet termelünk. Az elkészült épület világítása is természetes, hiszen az üveg gyönyörűen engedi át és szűri meg a fényt.
Takarmánysilóból lakóépület
Keveseknek juthat eszébe, milyen remekül lehet újrahasznosítani a kiürült, elárvult silókat. A vidéki látképek megszokott tartozéka most környezetbarát, olcsó otthonként funkcionál. Könnyen szállíthatóak, így a kiválasztott, megálmodott helyre is, ahol különleges látványt nyújtanak csillogó felületükkel, szokatlan alakjukkal. Akár előregyártott elemekként is szolgálhatnak egy új típusú, környezetbarát lakóhely kialakításához.
Konzervdobozok újrahasznosítása
Egy nyugdíjas texasi otthonának felújítására fordította felszabadult idejét. Az építőanyagot a szemétből gyűjtötte össze. Közel ötvenezer konzervdoboz borítja most otthonát. Nemcsak szokatlan és egyedi külsőt adott házának, hanem gyakorlati haszna is van a felújításnak: az energiatakarékosság. Nem véletlenül használják az alumíniumot az űrhajók borításánál.
Konténerházak
A hajókikötőkben nem nyújtanak szép látványt az egymásra emelt konténerek. De vannak, akiknek mégis megmozgatta a fantáziáját. Egyedi, különleges otthonokat varázsoltak belőlük, amiket most már sokan irigyelhetnek is. A népszerű építőjáték kockáihoz hasonló módon összeépített elemek lehetőségeinek csak a fantázia szabhat határt. Lehet iroda, apartman, egyedi otthon, ráadásul nemcsak egyféle képen lehet egymáshoz kapcsolni a különálló darabokat. Ráadásul még könnyen is szállíthatóak.
Autógumik
Kifogyhatatlan anyagtartalékot jelent az évente kidobott kerékgumi-mennyiség. A gumi tulajdonsága megoldaná a szigetelési problémákat, télen melegen, nyáron hidegen tartaná a házat. Különösen akkor, ha a földbe vájt megoldást alkalmaznák, vagyis a ház egy része a földbe nyúlna.
Csónakházak
Elsőre kicsit furcsa képet mutat, hiszen a hajót természetesen vízen képzeljük el. Sokan szeretik a lakóhajókat, valószínű ez adta az ötletet, hogy szárazföldön is lehet benne lakni. Ráadásul, éppen a környezet miatt igazi különlegességet jelent az utcán sétálóknak.
Raklapházak
Rengeteg raklap kerül naponta a szemétbe, hiszen a szállítók egyre kevésbé bíznak abban, hogy használatukkal az árú sértetlen marad a szállítás során. Miként lehet a feleslegesé vált mennyiséget újrahasználni az építőiparban? Erre példa a képen látható házikó. Alakjuk miatt könnyű egymáshoz rögzíteni az eges darabokat. Lehet, nem alkalmasak arra, hogy alapelemek legyenek, de remek egyedi külsőt kölcsönözhetnek a háznak és amellett kiváló hőszigetelő, árnyékoló megoldást jelenthetnek.
Dobozházak
A dobozházak eléggé átmeneti megoldásnak tűnhetnek, ráadásul nem idéznek túl jó emlékeket, hiszen a nyomortelepeken gyakran láthatóak a dobozokból összetákolt kalibák. Katasztrófák esetén azonban remek átmeneti megoldásként szolgálhatnak, ráadásul könnyen szállíthatóak és összeállíthatóak. Az alapanyaga teljesen újrahasznosított papír. A külsejét pedig vékony műanyag bevonat védi az időjárás viszontagságaitól.
Repülőgép-lakosztály (erről van egy külön poszt is)
A látvány kicsit extrém. Elsőre talán szűknek is gondolnánk, főleg aki már sokszor utazott turista osztályon és a lábát nem tudta hova tenni, hogy kényelmes legyen. Ezen azonban könnyen segítettek a tervezők. Kibontották a belsőt, és a képek alapján elhihetjük, remek, kényelmes és különleges otthon született a 727-es Boeing gépből. Két hálószobás, jó beosztású otthon. Ráadásul, mintha mindig két lábbal a föld fölött járna a tulajdonosa.
Forrás: WebEcoist
Utolsó kommentek